irc.estchat.ee port:6667 SSL port: 6697

15.07.2024 20:09:27

Uudised
Reeglid
Jututuba #estchat
Vana webirc
Vana Flash IRC
MärduIRC
Adminnid
Abi
Statistika
Lingid
 
 
Estchat IRC võrgu reeglid

19.06.2022

Kõik Estchat IRC võrgu kasutajad, kaasa arvatud administraatorid, on kohustatud järgima võrgu reegleid!

 1. Estchat IRC võrguga ühendudes nõustub kasutaja automaatselt võrgu reeglitega, olenemata sellest, kas ta on neid lugenud või mitte.
 2. Keelatud on teostada igasuguseid rünnakuid (DoS, DDoS jms) Estchat IRC võrgu, sinna kuuluvate serverite ning Estchat IRC võrgu kasutajate vastu.
 3. Keelatud on siseneda avalike või anonüümsete proxy-serverite kaudu.[*]
 4. Keelatud on floodimine (teksti korrutamine), kloonimine (mitme nime kasutamine), mass-reklaam jututubades, mass-invite (massiline kanalitesse kutsumine), spämm, pettused ning muu teisi kasutajaid häiriv või ohustav tegevus.
 5. Keelatud on teiste IRC võrkude ja IRC serverite, samuti mitte-IRC jututubade reklaam.[*]
 6. Ei tohi kasutada ebatsensuurseid või hea tavaga vastuolus nimesid.[*]
 7. Ei tohi levitada piraattarkvara, propageerida narkootikume või minna muul viisil vastuollu Eesti Vabariigi seadustega.
 8. Ei tohi põhjuseta segada administraatorite tööd. Keelatud on IRC operaatori staatuse nurumine.
 9. Estchati serveritesse on kasutajatel keelatud laadida ebaseaduslikku materjali, teoseid ilma autoriõiguste omaniku loata, pornot ja muid hea tavaga vastuolus faile.
 10. Estchat IRC võrku kuuluvate serverite administratsioonil on õigus ette hoiatamata piirata reegleid rikkunud kasutaja(te) juurdepääsu oma serverile või tervele võrgule.
 11. Reegleid ja IRC operaatorite antud IRC-teemalisi korraldusi tuleb täita, vastasel korral ähvardab kasutajat serverist või kogu võrgust määramata ajaks eemaldamine.
 12. IRC operaatorid aitavad kasutajaid ainult oma vabast tahtest ja ajast, nad ei ole kohustatud seda tegema.
 13. Iga kanali administratsioon võib kehtestada oma kanalis võrgu reeglitega kooskõlas olevad täiendavad reeglid, sealhulgas näha ette lisapiiranguid või -nõudeid. Ühegi kanali omanikul ei ole kohustust lubada kanalisse kasutajaid, keda ta sinna ei soovi.

[*] Estchati administatsioon võib põhjendatud juhtudel teha vastavalt tähistatud reeglite suhtes erandeid.

PRIVAATSUS
 • P1. Estchati administratsioon tohib logida kanalites toimuvat, kasutajanimesid, IP-aadresse ja muid tehnilisi parameetreid, sealhulgas sessioonide identifikaatoreid.
 • P2. Privaatteateid Estchati poolt ei logita. Kasutaja peab arvestama võimalusega, et vestluspartner võib teksti logida.
 • P3. Kasutaja IP-aadressi ei loeta privaatseks ning administratsioon tohib seda vajadusel avaldada. Vajaduse põhjendatuse otsustab administraator.
 • P4. Ilmse seaduserikkumise tuvastamise korral edastab Estchati administratsioon kasutaja IP-aadressi ja muud olemasolevad andmed õiguskaitseorganitele.

VASTUTUS
 • Kuigi püüame teha kõik endast oleneva kasutajate kaitseks, peate siiski arvesse võtma, et Estchat ei vastuta kasutajate tekstide ja käitumise eest.

INFO
 • Meie võrgus kasutatakse automatiseeritud ja iseõppivaid filtreid, et reeglite rikkumisi piirata ning kasutajaid spämmi ja muu häiriva tegevuse eest kaitsta. See süsteem on küll üldjuhul töökindel, kuid teatud tingimuste esinemisel võib blokeering tekkida ka ekslikult.
 • Kui tekib tunne, et midagi on valesti (nt tekst ei jõua kohale, ei saa ühenduda), võid proovida uuesti ühendumist. Kui see ei aita, võta ühendust meilitsi abuse at estchat punkt ee.
 • IRC operaatorid püüavad küll ekslikke blokeeringuid jälgida, kuid alati lihtsalt ei pane kõike tähele, seega palume kannatust ja mõistvat suhtumist.
 • Päringutele kasutajate IP-aadresside kohta vastame üldjuhul vaid siis, kui päringu esitajaks on õiguskaitseorgan. Kontaktaadress abuse at estchat punkt ee
Sinu IP: 172.70.35.109